* Teatr Biuro Podrozy na Festiwalu Fringe w Edynburgu 2012

Festiwal Fringe w Edynburgu 2012

Old College Quad, South Bridge                                             Venue 311    Box office phone  0131 226 0000

Macbeth: Who Is That Bloodied Man?  >>> 2-13 AUGCarmen Funebre >>> 14AUG CHARITY PERFORMANCE for AMNESTY INTERNATIONAL

 

 

 

2-13 Sie, 22.30 -  Makbet: kim jest te człowiek we krwi?

Teatr Biuro Podróży przedstawia po raz drugi na Festiwalu Fringe adaptację dzieła Szekspira. W 2007 roku o Makbecie napisano: „Język Szekspira przetłumaczony na sekwencję ekscytujących obrazów, w których z Makbeta pozostaje ciemna, przerażająca esencja sztuki, opowiedziana przy użyciu niewielu słów”.  (New York Times).  “Przedstawienie jest długim ekscytującym  uderzeniem obrazów splecionych z grzmiącą muzyką, pełzającym ogniem i unoszącym się dymem. (...)Ten spektakl pokazuje polski teatr w swojej najlepszej formie i przypomina także, że teatr plenerowy może być zarówno inteligentny i wizualnie atrakcyjny.” (Guardian).

Kim są ludzie we krwi? Czego nauczyła ich wojna? Z jakim ciężarem wracają do domu? Czy okrucieństwa wojny, jakich doświadczyli pozwolą im spać spokojnie? Co wyniknie ze spotkania ludzi we krwi powracających do domu z wiedźmami?
Spektakl pokazuje świat chaosu, w którym porządek natury, zastępuje logika śmierci. To świat, w którym życie ludzkie zaczyna przedstawiać coraz mniejszą wartość, a zbrodnia staje się czynnością powszednią, której coraz rzadziej towarzyszą rozterki i wątpliwości.

 

WIĘCEJ >>>         WIDEO >>>        FOTO >>>         RECENZJE>>>       KUP BILET ! >>>

 

 

14 Sie, 22.30 - Carmen Funebre - przedstawienie charytatywne dla  Amnesty International

Spektakl wygrał Fringe First and Critics' Award. O spektaklu napisano: To plenerowe przedstawienie grane na szczudłach jest, najkrócej mówiąc,  druzgocącym  teatrem obrazów dotyczącym wojny. BBC
“Carmen funebre” przywołuje pełen  horror wojny. To przedstawienie odznacza się unikatową siłą emocjonalną - jest obrazowo porażające . The Scotsman
To przedstawienie jest przerażające, niepokojące, piękne i nie do pominięcia.(Guardian).
Spektakl powstał w 1994 roku, zainspirowany wojną w byłej Jugosławii, wybuchem nacjonalizmów i przemocy. Opisuje on wojnę w punktu widzenia ofiar, ukazując uniwersalny obraz ludzi, których wojna zmusza do tułaczki. Pokazywana w ponad 50 krajach na całym świecie Carmen Funebre zagrana zostanie jako spektakl charytatywny dla Amnesty International.  

 

WIĘCEJ >>>         WIDEO >>>        FOTO >>>         RECENZJE>>>     KUP BILET !

 

 

16-26 Sie, 21.00 - Planeta Lem

Spektakl science-fiction. Do powstania przedstawienia inspiracją stała się proza Stanisława Lema, jego wyjątkowa, pełna humoru i przenikliwa diagnoza współczesnego świata oraz refleksje na temat relacji między rozwojem technologii, a ograniczeniami ludzkiego gatunku. Przyspieszenie technologiczne umożliwia kreowanie i zaspokajanie  potrzeb, a jednocześnie stwarza praktycznie nieograniczone możliwości kontroli i perswazji. Tęsknota za sacrum,  fantastyczne  decorum, marzenie o lepszym świecie powoduje, że dzisiaj science fiction stało się jedynym już możliwym rezerwuarem idei romantycznych, powszechnie rozumianych. Planeta Lem to ziemia przyszłości, która stała się sztucznym rajem, rodzajem antyutopii. 
e.

 

WIECEJ >>>         WIDEO >>>        FOTO >>>         RECENZJE>>>    KUP BILET !