Pojednanie - Coventry

Projekt Pojednanie – czerwiec - listopad 2015

Projekt Pojednanie opiera się na długoterminowej współpracy Teatru Biuro Podróży z Imagineer Productions z Coventry. Jego głównym celem było stworzenie plenerowego spektaklu na podstawie „Opowieści zimowej” Williama Szekspira. Spektakl był adaptacją wątku dotyczącego relacji między Leontesem a Hermioną, przełożonego na spektakularne obrazy, pokazane w różnych miejscach w centrum Coventry, z finałową sceną w Katedrze w Coventry.

Spektakl "The Winter`s Tale - Leontes Jealousy" miał swoją premierę 7 sierpnia 2015 w Coventry.

Ostatecznie, w przedstawieniu udział wzięli: Marta Strzałko, Emily Brooks, Aizah Khan, John Cattell, Bruce Tetlow, Łukasz Kowalski, Charles Craggs, Josh Patel, Joe Mckeown, Jarosław Siejkowski, Bartosz Borowski, Tomasz Wrzalik.

Reżyserem był Paweł Szkotak.

Praca nad spektaklem poprzedzona została cyklem warsztatów teatralnych z aktorami brytyjskimi.

Drugim etapem projektu była prezentacja plenerowego spektaklu Carmen Funebre 13 listopada 2015, w ramach miejskich obchodów Pokoju i Pojednania dla uczczenia 70 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej oraz 75 rocznicy zbombardowania Coventry.

Projekt Pojednanie był współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Poznań, Imagineer Productions i Katedrę Coventry.

 

         

zdjęcia >>