Aktualności

06

Modernizacja oświetlenia w Teatrze Biuro Podróży. Zakup sprzętu oświetleniowego został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach zadania „Teatr w plenerze – zestaw oświetleniowy do spektakli Teatru Biuro Podróży”

Cries for Help/Wołanie o pomoc – Teatr Biuro Podróży zaprasza na wystawę zdjęć i projekcję filmu dokumentalnego, które składają się na polską edycję wystawy „Wołanie o pomoc/Cries for help”, poruszającą problem emigracji. Wystawa jest częścią europejskiego projektu „Kaspar Machine”, badającego temat obcego w kulturze. Twórcy wystawy przybliżają widzom sylwetki kilkunastu konkretnych osób – z ich historiami, twarzami i głosem. Wystawa zostanie umieszczona na Dziedzińcu Urzędu Miasta (Plac Kolegiacki) w dniach od 21 lutego do 6 marca.  Projekcja filmu będzie się odbywać o godz. 15.15 (do końca lutego). Godziny zwiedzania 6.00 – 22.00. Wstęp wolny. Zapraszamy! Współorganizatorem jest Miasto Poznań. Projekt jest współfinansowany ze środków programu Kreatywna Europa Komisji Europejskiej.

Projekt Maszyna Kaspar. Modena. W sobotę, 6 listopada 2021, o godzinie 16.00 odbędzie się premiera włoskiego spektaklu „Kaspar Machine” w reżyserii Stefano Te, realizowana przez Teatro Dei Venti w Modenie razem z partnerami projektu: TBP, Teatrem Labillusions (Grecja), Fusion of Arts (Rumunia) oraz Prismą (Grecja). Teatr Biuro Podróży reprezentują: Karolina Wensierska, Bartek Borowski i Tomasz Wrzalik.

4 Festiwal na Wolnym Powietrzu

Premiera spektaklu Kaspar na 4 Festiwalu na Wolnym Powietrzu

Premiera spektaklu Eurydyka na Festiwalu Malta

Ukraińska Scena Teatru Biuro Podróży zaprasza na premierę noweli filmowo – teatralnej „Ja, mężczyzna”.

archiwum

Miłość Orfeusza i Eurydyki jest silniejsza niż śmierć. Orfeusz nie mogąc się pogodzić z utratą swojej ukochanej postanawia ją odnaleźć. Wyobrażenie tego, co znajduje się po drugiej stronie życia miesza się z rzeczywistością. Orfeusz dociera do piekła pełnego szczurów, musi zmierzyć się ze swoimi wspomnieniami i rozterkami. Co jest prawdą, a co ułudą? Jak zakończy się ta wędrówka? Najnowszy spektakl TBP powstał w czasie pandemii i jest artystyczną odpowiedzią na związane z nią zagrożenie rozłąką, odejściem bliskiej osoby. Niepokój i konieczność zmierzenia się z epidemią stały się nieoczekiwanie powszechnym doświadczeniem. Wkrótce jednak zaczniemy odbudowywać nasze życie. Wyjdziemy z domu i, tak jak bohaterowie sztuki, będziemy potrzebować miłości i odwagi.

Dofinansowano z Funduszu Wsparcia Kultury

Projekt jest współfinansowany z Funduszu Wyszehradzkiego

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Ulica – festiwal teatrów ulicznych organizowany w Krakowie przez Teatr KTO. Jest jednym z najstarszych tego typu festiwali w Europie Środkowej, odbywa się od 1988.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Ulica – festiwal teatrów ulicznych organizowany w Krakowie przez Teatr KTO. Jest jednym z najstarszych tego typu festiwali w Europie Środkowej, odbywa się od 1988.