Aktualności

06

Modernizacja oświetlenia w Teatrze Biuro Podróży. Zakup sprzętu oświetleniowego został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach zadania „Teatr w plenerze – zestaw oświetleniowy do spektakli Teatru Biuro Podróży”

Cries for Help/Wołanie o pomoc – Teatr Biuro Podróży zaprasza na wystawę zdjęć i projekcję filmu dokumentalnego, które składają się na polską edycję wystawy „Wołanie o pomoc/Cries for help”, poruszającą problem emigracji. Wystawa jest częścią europejskiego projektu „Kaspar Machine”, badającego temat obcego w kulturze. Twórcy wystawy przybliżają widzom sylwetki kilkunastu konkretnych osób – z ich historiami, twarzami i głosem. Wystawa zostanie umieszczona na Dziedzińcu Urzędu Miasta (Plac Kolegiacki) w dniach od 21 lutego do 6 marca.  Projekcja filmu będzie się odbywać o godz. 15.15 (do końca lutego). Godziny zwiedzania 6.00 – 22.00. Wstęp wolny. Zapraszamy! Współorganizatorem jest Miasto Poznań. Projekt jest współfinansowany ze środków programu Kreatywna Europa Komisji Europejskiej.

Projekt Maszyna Kaspar. Modena. W sobotę, 6 listopada 2021, o godzinie 16.00 odbędzie się premiera włoskiego spektaklu „Kaspar Machine” w reżyserii Stefano Te, realizowana przez Teatro Dei Venti w Modenie razem z partnerami projektu: TBP, Teatrem Labillusions (Grecja), Fusion of Arts (Rumunia) oraz Prismą (Grecja). Teatr Biuro Podróży reprezentują: Karolina Wensierska, Bartek Borowski i Tomasz Wrzalik.

4 Festiwal na Wolnym Powietrzu

Premiera spektaklu Kaspar na 4 Festiwalu na Wolnym Powietrzu

Premiera spektaklu Eurydyka na Festiwalu Malta

Ukraińska Scena Teatru Biuro Podróży zaprasza na premierę noweli filmowo – teatralnej „Ja, mężczyzna”.

archiwum

Pandemia stała się nieoczekiwanie pierwszym, wspólnym, globalnym doświadczeniem, które w sposób mniej lub bardziej dramatyczny dotknęło każdego człowieka na Ziemi. Lęk i konieczność izolacji, rozłąka, chwilowa lub na zawsze, pożegnania bliskich lub brak możliwości ostatniego pożegnania stały się powszechnym przeżyciem. Najnowszy spektakl Teatru Biuro Podróży to artystyczna reakcja na samotność, rozstanie i tęsknotę.

W przedstawieniu przywołane zostają losy dwojga ponadczasowych bohaterów: Orfeusza i Eurydyki. Ich miłość jest silniejsza niż śmierć. Orfeusz nie mogąc się pogodzić z utratą swojej ukochanej postanawia ją odnaleźć. Wyobrażenie tego, co znajduje się po drugiej stronie życia miesza się tu z rzeczywistością. Dociera on do piekła pełnego szczurów, musi mierzyć się ze swoimi wspomnieniami i rozterkami. W spektaklu ziemska rzeczywistość splata się z metafizycznym światem podziemnym, który manipuluje czasem, prawdą i nadzieją. Co jest realne, a co jest ułudą? Jak zakończy się ta wędrówka?

 

reżyseria: Paweł Szkotak

muzyka: Łukasz Matuszyk

scenografia: Teatr Biuro Podróży oraz Natalia Kołodziej, Joanna Sapkowska, Michał Wielopolski

aktorzy: Bartosz Borowski, Łukasz Kowalski, Maja Osińska, Paweł Stachowczyk, Marta Strzałko, Tomasz Wrzalik, Maciej Zakrzewski

technika: Adam Mikołajczak / Kornel Maniewski

Dofinansowano z Funduszu Wsparcia Kultury